O autorovi

několik myšlenek úvodem

Příběh - co mě vedlo k založení tohoto webu

Dlouhé roky pracuji v Plzni v oblasti medií. Od začátku, prakticky dodnes pracuji v oblasti business medií, tzn. prezentace firem, jejich výrobků a služeb a s tím související marketing. 

Jako téměř každého mě ovlivnil internet, který mi otevřel oči a přiblížil mi svět. Denně si uvědomuji jeho obrovský přínos pro lidstvo!

V posledních deseti či patnácti letech sleduji denně na internetu hlavní světové i tuzemské události z tuzemských i zahraničních informačních zdrojů a uvědomil jsem si, jak rozdílné jsou popisy jedné a té samé události v různých mediích a v různých zemích či mezinárodních institucích. 

Jedna a ta samá válka, má v mnoha mediích a zemích různé podoby. Od chvalozpěvů nad přesnými zásahy raket, až po ukázky zkázy, zničených obydlí lidí a roztrhaných lidských těl. 

Uvědomil jsem si, že v České republice nejsme uchráněni od obrovské mediální manipulace    a lží, a že i tady probíhá opravdová informační válka denně kolem nás. 

Válka o tom, co se mají lidé dozvědět, pod jakým úhlem pohledu, co si mají o dané události myslet a jak potom mají lidé reagovat a jednat!

Mám osobně pocit, že situace v této oblasti už došla tak daleko, že jsme v naší zemi překročili v manipulacích pomyslnou červenou linii.

Pokud se týká informačních a hybridních válek, tak oblast teorie o těchto válkách je v České republice z mého pohledu velmi zanedbaná a málo rozvinutá. Jinde ve světě je tomu jinak! Píši    o tom více v e-booku, který je volně ke stažení na těchto www stránkách. (Viz tlačítko níže pod tímto textem).

Lidstvo vstoupilo do nové, informační epochy, která nabízí nové možnosti, ale přináší i nové hrozby. A měli bychom o tom mluvit.

Já nepatřím k armádě ani k tajným službám. Nemám jejich informace, ani jejich zázemí. 

Já do této oblasti vstupuji ze sféry medií, politiky a občana. Občana, kterého se to týká, a který vidí a má pocit, že to všechno bere špatný směr!  

Chci se s Vámi podělit o některé informace a postřehy na toto téma, a rád se sám od Vás poučím. 

Vidím to jako svůj přínos pro tuto společnost i pro tento stát -  Českou republiku.

Marek & Dvořák, Václavské náměstí 1, Praha, 110 00, +420 100 123 456
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!